Salon Sylvia

📍 Frisører i Silkeborg

7.7

Salon Sylvia i Silkeborg er et velrenommeret frisørstudie, der tilbyder professionelle klipninger og farvebehandlinger. Med mange års erfaring, er Sylvia kendt for sin dygtighed og evne til at lytte til kundernes ønsker. Salonens atmosfære er præget af en hyggelig og imødekommende stemning, hvor fokus er på personlig service og et smilende møde.

Her får du ikke blot en klipning, men en helhedsoplevelse. Sylvia lægger vægt på rådgivning omkring hårpleje og er kendt for at være ærlig og kompetent. Mange værdsætter også den fleksible tilgang og den imødekommende atmosfære, der skaber et trygt og afslappende miljø.

Funktioner og services hos Salon Sylvia

Faciliteter

  • Toilet

Planlægning

  • Tidsbestilling anbefales

Betalinger

  • Debetkort
  • Kreditkort
  • NFC-mobilbetalinger

Salon Sylvia er på plads 24 ud af 76 i frisører i Silkeborg

Kundeanmeldelser

★★★★★
★★★★★

Salon Sylvia har en vurdering af 4.7 ud af 5 baseret på over 40 anmeldelser on Google

Ditte Skov

Min 1. Gang hos salon sylvia. Jeg skulle have lavet lyse striber i mit lange hår. Udgroningen skulle lysnes. Det er virkelig blevet pænt. Striberne ligger flot, og håret ser sundere og mere glansfyldt ud. Hun har vejledt mig i hårpleje til mit tørre hår. Jeg havde en god oplevelse hos hende. Meget sød, hyggelig at tale med, ærlig, dygtig og vejledende. Hun bliver min nye faste frisør. Fair og overkommelige priser. Jeg er fuldt ud tilfreds.

Ditte Skov ☆ 5/5
Leah Coulthard

Nu har jeg gået hos Sylvia i snart 10 år og jeg har kun har gode oplevelser. Hun lytter og gør hvad man godt vil have og er ærlig omkring om det er muligt.

Leah Coulthard ☆ 5/5
Lotte Rasmussen

Perfekt! Altid en god oplevelse med et godt resultat👏🏻

Lotte Rasmussen ☆ 5/5
Jarmila S. Nielsen

Jeg er blevet klippet hos Sylvia i mere end 10 år og hun er dygtig, lydhør og sjov. Har man en dag brug for stilhed, så bliver det en naturlig stilhed. Jeg kan kun varmt anbefale Sylvia ❤️❤️❤️❤️❤️

Jarmila S. Nielsen ☆ 5/5
IJA Talmane

En dygtig frisør , som er ærlig i hendes mening og rådgivning 🤗 Hos Sylvia føler man velkommen sig altid ❤️

IJA Talmane ☆ 5/5
Berit Hansen

Byens dårligste frisør, totalt utilfreds.gav mit hår skylden, det var ikke lige tyk. Denne anmeldes er blevet fjernet en gang, men mener det er mit hår værste oplevelse..

Berit Hansen ☆ 1/5
Berit Nikolajsen

Dejlig afslappet atmosfære, fagligheden helt i top med god vejledning, og absolut til en fair pris !! Min favorit frisør !!!

Berit Nikolajsen ☆ 5/5
Vis alle anmeldelser

Information om Salon Sylvia

Adresse

Salon Sylvia er placeret på Nygade 30, 8600 Silkeborg, Danmark

Telefon

Telefonnummeret på Salon Sylvia er +45 86 81 80 17

Website

Hjemmesiden for Salon Sylvia er: salonsylvia.dk

Åbningstider

Mandag: Lukket
Tirsdag: 09:00–17:00
Onsdag: 09:00–17:00
Torsdag: 09:00–17:00
Fredag: 09:00–17:00
Lørdag: 08:00–13:30
Søndag: Lukket

Kontakt os Salon Sylvia

    Lignende alternativer til Salon Sylvia

    Go up